4 – 7 Yaş Aikido

4-7 yaş grubu çocuklar için aikido Aikimode Aiki Akademi 4.Levent’te. Bu sınıflarda çocuklarımıza mücadele etmeyi motor hareket gelişimlerini artırarak teknik ve aikido oyunlarla öğretiyoruz. Antrenmanlarda bulunan asistanlarımız sayesinde dersi yöneten ana eğitmen çocuklarımızı sürekli gözlem altında tutuluyor ve yeni başlayanların eğitimlere uyum sağlaması hızlandırılıyor.  Böylece çocuklarımız kendileri için oluşturulmuş antrenman alanında güvenli bir aikido eğitimi almış oluyorlar.  Her 6 adet çocuk için 1 adet özel asistan bulundurduğumuz çocuk aikido eğitimlerinde özel ders mantığı ile grup derslerini işlemek Aikimode Aiki Akademi’yi diğer aikido kurslarından ayıran en büyük özellik. Bu sistem ile nitelikli ve kaliteli bir eğitimi öğrencilerimize sağlamış oluyoruz.

4-7 Yaş gurubu dersleri aşağıda belirtilen 4 kısımdan oluşmaktadır.

  • Isınma ve motor hareket egzersizleri
  • Temel teknikler ve gücü yönetebilme egzersizleri
  • Hareketli aikido teknikleri
  • Motor hareketi ilerletici oyunlar ( trambolin, denge tahtası, minder, ip, sopa vb.)

Bu yaş grublarında ders arasında 3 dakikalık bir mola verilmektedir. Bu yaş grubu çocukları haftada 1 gün eğitime kabul etmekteyiz. Eğer veliler isterlerse ilkokul 2. sınıftan sonra haftada 2 gün seçeneğini değerlendirebilirler. Aikido eğitimleri 1 seans 50-60 dakika sürmektedir.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında çocuğun gözle görülebilir spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı, antrenmanlara uyumu ve katılma isteği gözlemlenir.

Bu değerlendirme eğitimlerine çocuğunuzun katılmasını arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.


Warning: Undefined array key 0 in /home/aikidoleventte/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924