3 – 4 Yaş Aikido

3-4 Yaş Grubu çocuklar için Aikido eğitimleri Aikimode Aiki Akademi 4.Levent’te. Çocukların velileri ile birlikte katıldığı bu özel antrenmanda çocuklar hem aikido öğrenmekte hem de aikido oyunları ile eğlenceli ve faydalı vakit geçirmekte.  Bununla birlikte 3-4 Yaş Grubu çocuklar anne veya babası ile aikido çalışmalarında yabancılık çekmeden bir eğitmenin yönetiminde motor hareket düzeyini ilerletmekte. Aikimode Aiki Akademi olarak bu çalışmalarla çocuklara sanat ve spor alışkanlığını küçük yaşlarda kazandırmaya özen göstermekteyiz.

3-4 Yaş gurubu dersleri aşağıda belirtilen 3 kısımdan oluşmaktadır.

  • Isınma ve motor hareket egzersizleri
  • Temel teknikler ve gücü yönetebilme egzersizleri
  • Motor hareketi ilerletici oyunlar

 

Bu yaş grublarında ders arasında 3 dakikalık bir mola verilmektedir. 3-4 yaş grubu çocuklar haftada 1 gün ve Ailesinden bir ebevy ile birlikte (Anne veya Baba) kabul edilmektedir. Bu yaş grubunda Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 45-60 dakika sürmektedir.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında çocuğun gözle görülebilir spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı, antrenmanlara uyumu ve katılma isteği gözlemlenir.

Bu değerlendirme eğitimlerine çocuğunuzla birlikte katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.