35+ Yaş Aikido

35 yaşından sonra daha sağlıklı bir bünye için kontrollü spor sizi geleceğe güvenle taşır. Haftada 2-3 saat aikido antrenmanı yapmak sizleri daha dayanıklı ve esnek bir beden yapısına kavuşturabilir. Bununla birlikte kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

35+ yaş arası yetişkinler için hafta içi ve hafta sonu Aikido eğitimi Aikimode Aiki Akademi 4.Levent’te. Bu yaş grubu Aikido’nun teknik ve ruhsal gelişimini ön planda tutan bir sistemde eğitim alır. Aikido çalışmaları performanstan çok  teknik boyuttadır. Antrenmana katılmak isteyen 35+ yaş grubu yetişkinlerin haftanın hergünü katılabileceği sabah,öğle ve akşam sınıfları Aikimode Ataşehir’de.

 

 

Bu yaş grubu öğrencileri haftada 1, 2 veya 2+ gün (seans) eğitime almaktayız. Haftada sınırsız eğitim alma imkanı bu yaş gurubu katılımcılar için Aikimode Aiki Akademi’de var. Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Aikido eğitimlerinin dışında aiki-jo ve aiki-ken çalışmalarına (sopa ve tahta kılıç) da dahil olan yetişkinler aikido sanatın temellerini daha iyi anlamak için olanak bulabilmektedirler.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında katılımcının spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek gözle görülebilir sağlık sorunu olup olmadığı, antrenmanlara uyumu ve katılma isteği gözlemlenir.

Bu değerlendirme eğitimlerine katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

Yetişkinlerde Spor’un Önemi

Egzersizin yararları şöyle özetlenebilir: Her şeyden önce egzersizle kalori harcanır. Kan basıncı, serum kolesterolü, vücut kompozisyonu, kalp ve solunum sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Egzersiz, obez kişinin psikolojik durumunu iyileştirir, bazal metabolizma hızında artışa sebep olur, karbonhidrat oranı yüksek olan tatlı, çikolata, hamur işlerine karşı isteği azaltır, uyku düzenini olumlu etkiler, doğal yaşlanmayı geciktirir, erkeklerde prostat kanseri riskini, kadınlarda osteoporozu durdurur.

Fiziksel aktivite en basit tanımı ile enerjiyi harcamak için vücudun hareket etmesi olarak tanımlanabilir. Bugün insanlar fiziksel aktivitelere katılmanın gerekliliğini daha iyi kavramış durumdadırlar. Birçok insan spor merkezlerine devam etmekte ya da evde egzersiz yapmaktadır. Son yıllarda tüm dünyada mücadelesi yoğun bir şekilde devam eden, uzun süreli enerji dengesizliği sonucunda oluşan ve birçok hastalığın ortaya çıkmasına zemin hazırlayarak yaşam süresini ve kalitesini olumsuz yönde etkileyen şişmanlığın (obezite) en önemli sebeplerinden biri fiziksel aktivitenin yetersiz olmasıdır. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de obezitenin görülme sıklığı gittikçe artmakta, görülme yaşı düşmekte ve sağlık üzerindeki etkileri ciddi boyutlara ulaşmaktadır.


Warning: Undefined array key 0 in /home/aikidoleventte/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924