12 – 18 Yaş Gençler için Aikido

12-18 yaş arası gençler için haftaiçi ve haftasonu Aikido eğitimi Aikimode Aiki Akademi 4.Levent’te. Antrenmana katılmak isteyen 12-18 yaş grubu ortaokul ve lise öğrencileri için haftada diledikleri kadar katılabilecekleri Aikido eğitimleri haftanın hergünü mevcut. Bu yaş grubu öğrencileri haftada 1, 2 veya 2+ gün (seans) eğitime dahil edebiliyoruz. Aikido eğitimleri 1 antrenman yaklaşık 1 saat sürmektedir. Aikido eğitimlerinin dışında aiki-ken (tahta kılıç) ve aiki-jo (sopa) antrenmanlarına da dahil olabilen gençlere aikido sanatın temellerini en iyi düzeyde Aikimode Aiki Akademi’de anlatılıyor.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında katılımcının spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek gözle görülebilir sağlık sorunu olup olmadığı, antrenmanlara uyumu ve katılma isteği gözlemlenir.

Bu değerlendirme eğitimlerine katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

 

12-18 Yaş Grubu Sağlık ve Spor’un Önemi

Yaşamın her döneminde spora katılım önemlidir. Aikido özellikle çocuk, ergen, genç erişkinler için sağlığın pekiştirilmesi, hastalıklardan korunma ve psikososyal iyilik hali için önemelidir. Hareketsiz yaşam tarzı, obezite ve benzeri problemlerin gençlerde sıkça görüldüğü günümüzde bu tars sporların önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Aikidoyu bir spor olarak  ele aldığımızda bireylere kendini deneme, kendini akranlarla mukayese etme ve sağlıklı koşullarda yarışma ortamı sunar ki bunlar olumlu benlik saygısı, kendilik algısı ve mental dayanaklılığın gelişmesini kolaylaştırmaktadır.

Günümüz anlayışına göre spor ilk başta çok önemli bir kitle eğitim vasıtasıdır. Aikido insan bedenini fiziki yönüyle geliştirdiği gibi oyunlar, hareketler, antrenmanlar vasıtasıyla aynı zamanda insan seciyesini, egosunu, davranış niteliğini, psişik yapısını belirleyen yeni bir anlayışın adıdır.


Warning: Undefined array key 0 in /home/aikidoleventte/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924