18 – 35 Yaş Aikido

18-35 yaş arası yetişkinler için hafta içi ve hafta sonu Aikido eğitimi Aikimode Aiki Akademi 4.Levent’te. Yetişkin grubu aikido eğitimleri farkındalık ve dinamizm üzerine kurulmuş bir sistemde devam ettirilmektedir. Eğitimlere katılmak isteyen 18-35 yaş grubu yetişkinlerin haftanın hergünü katılabileceği sınıflar mevcut.

Bu yaş grubu öğrencileri haftada 1, 2 veya 2+ gün (seans) eğitime almaktayız. Haftada sınırsız eğitim alma imkanı bu yaş gurubu katılımcılar için Aikimode Aiki Akademi’de var. Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Aikido eğitimlerinin dışında aiki-jo ve aiki-ken çalışmalarına (sopa ve tahta kılıç) da dahil olan yetişkinler aikido sanatın temellerini daha iyi anlamak için olanak bulabilmektedirler.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında katılımcının spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek gözle görülebilir sağlık sorunu olup olmadığı, antrenmanlara uyumu ve katılma isteği gözlemlenir.

Bu değerlendirme eğitimlerine katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

 

 

Yetişkinler için Düzenli fiziksel aktivitenin faydaları nelerdir?

Kas gücü ve vücut esnekliğini geliştirir.
Kalp-damar sistemini güçlendirerek dayanıklılığı arttırır.
Akıl ve ruh sağlığı açısından da faydalıdır. Düzenli egzersizle kişi gerilimini azaltabilir, günlük baskılardan uzaklaşabilir ve zihnini zinde tutabilir.
İdeal vücut ağırlığına ulaşmayı ve yağ dokusunda azalmayı sağlar.
Daha iyi motor koordinasyon sağlar.
Çevikliği artırır.